Amalie Skram-lesesirkel: Mennesker

Lesesirkel med Amalie Skrams tekster
Denne kvelden er det den ufullendte romanen Mennesker (1905) som er tema. Samtaleleder er litteraturformidler og høyskolelektor Berit Bareksten.
Om Amalie Skram-lesesirkelen
Amalie Skram-selskapet inviterer, i samarbeid med Litteraturhuset i Bergen, til å lese flere av Amalie Skram sine bøker. Oversikten over hennes forfatterskap viser en enorm produksjon i årene 1885–1893. Vi møtes den andre tirsdagen i hver måned, kl. 18.00-20.00, i Fosse-stova – på Litteraturhuset.
Denne vinteren leser vi:
11. november: Agnete, Nina, Gjæld og Fjældmennesker
9. desember: Karens Jul og Julehelg
13. januar: «Bobler» (1889) og «In Asiam profectus est» (1890)
10. februar: Mennesker
10. mars: Børnefortellingene (1890, (57 sider til sammen)): «I det askovske Hav», «Det blaa Atlaskes Baand og den røde Dukke Silke», «Første aften: Konger i Persien», «Anden Aften: Karl den Femtes siste Levetid», «Tredje Aften: Passet ved Thermopyle», «Paa Hondurasfloden» og «Majkaland».
Velkommen!
Gratis
Foto: Peder Raum Fristrum (Skram) / Mauricio Pavez/Medielab, HVL (Bareksten)

