Kontakt

Administrasjonen har kontortid kl. 10–16 på hverdager.

ADMINISTRASJON 
Tlf:  55 23 15 20
hei@litthusbergen.no 

UTLEIE
booking@litthusbergen.no

BOKSALONGEN/BILLETTSALG
Tlf:  55 23 15 20 deretter 1
boksalongen@litthusbergen.no

Åpningstider
mandag–fredag 12.00–19.00
lørdag 11.00–17.00

 

COLONIALEN
Restaurant og kafé
Tlf:  55 90 16 00
booking@colonialen.no
colonialen.no

Åpningstider
mandag-fredag 09.00–23.00
lørdag 11.00–24.00

 

BILLETTSALG
Billetter selges på nettsiden vår, i vår billettapp LinTicket og i Boksalongen i åpningstiden.

For å sikre deg billett til et arrangement og for å unngå kø og forsinkelser, er det lurt å være ute i god tid! Vi oppfordrer alle våre publikummere til å kjøpe billett på forhånd. Det er dessverre ikke mulig å reservere plass til gratis arrangement. Publikum som ankommer etter programstart er ikke garantert plass. Dørene åpner vanligvis 20 minutter før arrangementet begynner.

Følg Litteraturhuset og Boksalongen på sosiale medier og meld deg på vårt nyhetsbrev for oppdateringer!

Daglig leder
Kristin Helle-Valle
kristin@litthusbergen.no
tlf: 55 23 15 20 deretter 3

Programansvarlig
Heidi Bøhagen 
heidi@litthusbergen.no
tlf: 55 23 15 20 deretter 3

Programkonsulent
Sandra Lillebø
sandra@litthusbergen.no
tlf: 55 23 15 20 deretter 3

Programmedarbeider
Ane W. Wathne
ane@litthusbergen.no
tlf: 55 23 15 20 deretter 3

Kommunikasjonsansvarlig
Anna Ofstad
anna@litthusbergen.no
tlf: 55 23 15 20 deretter 3

Arrangementskoordinator
Inga Moen Danielsen
 
inga@litthusbergen.no
tlf: 55 23 15 20 deretter 4

Driftsansvarlig
Øyvind Valderhaug
oyvind@litthusbergen.no
tlf: 55 23 15 20 deretter 3

  

OM OSS
Litteraturhuset i Bergen er en ikke-kommersiell stiftelse og har som formål å formidle og vekke interesse for litteratur og lesning, samt stimulere til debatt om samfunnsaktuelle spørsmål. Huset åpnet dørene 31. januar 2013 og består av fem rom viet arrangementer og litteraturformidling, bokhandel, kontorlokaler, kafé og brasseri. Vi leirer også ut skriveplass til forfattere og skribenter i Skrivestua. 

ANNONSERE I BROSJYREN?
Litteraturhusets programbrosjyre gis ut én gang i kvartalet med et opplag på 2000. Kontakt oss på hei@litthusbergen.no ved ønske om annonsering. 

OM SKRIVESTUA
Trenger du en skriveplass? Vi tilbyr et sted å skrive og et kollegium. Interessert? Ta kontakt med oss på hei@litthusbergen.no, eller kom innom oss i kontortiden. Tilbudet er gratis.  

STYRET FOR LITTERATURHUSET I BERGEN

Arne Selvik, styreleder

Kjetil Bjorvatn

Øyunn Viken

Øyvind Vågnes

Ragna Aarli